Opálená pleť nebo nadměrné vrásky? Co (ne)chcete více?

Slunce, ta velká kulatá zářivá a žhavá věc na obloze, je zdrojem dobré nálady, tepla a paprsků, které v určité míře našemu organismu prospívají. Napomáhají totiž tvorbě a vstřebávání vitamínu D do těla. Ovšem slunce má i devastující účinky – především pro pokožku a pleť.

Vědecké studie prokázaly, že pobyt na slunci nejen podporuje produkci vitamínu D a krásné opálení, ale i rychlejší stárnutí pleti. A tak je zde dilema – mít opálenou pokožku a pleť nebo si přivodit nadměrné vrásky? Co (ne)chcete více?

Sluneční záření má silný vliv na vzhled vaší pokožky a pleti obličeje. Způsobuje markantní stárnutí pleti. Opakovaný pobyt na slunci způsobí, že bude váš vzhled o několik let starší než u těch, kteří sluníčku tolik neholdují.

Dle vědeckých studií, které zkoumaly na tři stovky žen ve věkovém rozmezí od třiceti do sedmdesáti let bylo prokázáno, že pleť vlivem slunce stárne rychleji, a nejvíce je to znát na zralé pleti ve věku nad 50 let, kde je účinek UV záření ze slunce nesilnější.

Proč tomu tak je? Je to dáno změnami v pleti vlivem věku, kdy pokožka mění strukturu, je tenčí, více citlivá, také hrají roli hormonálními změny v organismu (menopauza) a svůj díl má i znečištěné životní prostředí, hektický způsob života, stres a nepravidelná i nevyvážená strava. To vše se postupem času a věku na pokožce a pleti podepisuje.

Změňte to a mějte opět své tělo a pleť s pokožkou pod kontrolou! Není to nemožné, když dodržíte několik zásad.

  • Používejte vždy dobrou, prověřenou a kvalitní kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti. To, co je vhodné pro suchou pokožku, není dobré pro smíšenou nebo mastnou.
  • Využívejte nejen sluneční kosmetiku (opalovací krémy a krémy po opalování) ale i ostatní krémy a třeba i podkladové báze a make-upy s UV ochranným faktorem (SPF nad 25, ideálně však SPF okolo 40 až 50)
  • I když je venku pod mrakem, tak sluneční paprsky mají vliv na vaši pleť, proto bez UV ochrany nevycházejte ani v tyto dny.
  • V zimě a obzvláště na sněhu je odraz slunečních paprsků velmi silný, a tak má své místo sluneční ochranná kosmetika ochrana i v tomto případě.
  • V parných dnech noste pokrývku hlavy, stiňte si obličej i když jste natřeni krémem s UV ochranou.
  • Neopalujte se v době od 11 do15hodin, kdy je slunce nejsilnější a nejvíce devastující pro pleť.
  • Jak v zimě, tak v létě s době slunečního svitu noste sluneční brýle, díky nimž ochráníte křehkou pokožku okolo očí a zamezíte v této partii obličeje tvorbě vrásek.
  • Pomozte si speciální kosmetikou, která vaši ochranu pleti znásobí.

vitam_c_ban

Jedním z takových prima kousků je Vitamin C sérum. Produkt značky Julietette Armand obsahuje aktivní vitamín C ve stabilizované formě s glukózou, které mají vysokou účinnost. Čistí a regeneruje pleť, přičemž odbourává její nadměrnou pigmentaci a podporuje tvorbu kolagenu, čímž efektivně zamezuje tvorbě vrásek.

Sérum je vhodné pro všechny typy pleti. Postačí nanést malé množství na čistou pleť obličeje, krku a dekoltu a jemně vmasírovat. Se sérem bude vaše pleť krásně hydratovaná, svěží, zdravá, zářivá.

Autor: Pavla Košík Jelínková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení