INGREDIENCE v produktech Juliette Armand

1

 

10-HDA (mimetická mateří kašička): Mimetická mateří kašička 10-HAD, která redukuje produkci kožního mazu a obnovuje fyziologickou rovnováhu u pokožky náchylné na akné. Snižuje počet aktivních mazových žláz a inhibuje vznik P. acnes bakterie.

 

3

 

3-O-ETHYL ASCORBIC ACID - KYSELINA ASKORBOVÁ: Stabilizovaný vitamín C. Inhibuje biosyntézu melaninu a aktivitu tyrozinázy. Zrychluje syntézu kolagenu, je silným antioxidantem a předchází zánětům. Eliminuje volné radikály, zlepšuje lesk pokožky a snižuje počet skvrn.

 

A

 

A-ARBUTIN: Biosyntetický produkt s bělícím účinkem, který se získává z bobulí medvědice a hrušek. Působí tak, že brání tvorbě kožního melaninu, tím že tlumí enzymatickou oxidaci tyrosinu. Působí velmi rychle a efektivněji než ostatní látky s podobným cílem a efektivně snižuje skvrny způsobené UV zářením.

 

A-BISABOLOL: Ingredience získaná z esenciálního oleje ze stromu Candeia (Eremanthus erythropappus), má velmi vysokou čistotu, nejméně 95 % aktivního izomeru alfa-bisabololu. Poskytuje zklidňující a protizánětlivé účinky.

 

A-G HESPERIDIN: Hesperidinový komplex je vyrobený citrusovými plody. Hesperidin je bioflavonoidní složka s působením podobnému vitamínu Kl. Při aplikaci na kůži, enzym a-glukosidáza, který se nachází v epidermis, poruší komplex a postupně začne uvolňovat hesperidin. Klinické studie ukázaly, že hesperidin zlepšuje mikrocirkulaci v epidermis a tím tak ošetřuje tmavé kruhy pod očima, bledou, zestárlou pokožku tou optimální cestou. Japonci přidávali po celá století citrusové kůry do horkých koupelí pro relaxaci a zlepšení mikrocirkulace epidermis.

 

A2 BLOCKERS: Inovativní složka z výtažku chryzantémy, která se zabývá přirozenou reakcí těla, jeho obranou, blokuje a zabraňuje lipolytické činnosti, které tyto aktivní složky poskytují. Specificky se váže na A2 receptory, což vede k pokračování lipolytického procesu bez přerušení.

 

AA2G: Přírodní vitamín C (kyselina askorbová) stabilizovaný v glukóze (proti vysokým teplotám, ion kovům, PH, rozkladných mechanismů) a je extrahovaný z rostlin a ovoce. Když aplikován na pokožku, enzym a-glukosidáza, který se nachází v epidermis, poruší vazbu s postupným uvolňováním vitamínu C. Původně byl vyvinut v Japonsku, jako polo-farmaceutický produkt na bělení kůže. Potlačuje syntézu melaninu v melanocytech, snižuje množství již existujícího melaninu a podporuje kolagenovou syntézu u fibroblastů. Navíc víme, že volné radikály vznikající při ozařování způsobují ničení epidermis a erytému. Postupné uvolňování AA2G vitamínu, působí jako tlumič volných radikálů, snižuje otoky a podráždění, a současně snižuje výskyt mimických vrásek. Existují významné klinické studie podporující výše uvedené tvrzení.

 

ACTIVE CHARCOAL - AKTIVNÍ UHLÍ: Aktivní bambusový prášek z uhlí. Absorbuje minerály, toxiny, nečistoty a další škodlivé látky, což vede k silnější a zdravější pokožce. Exfoliuje odumřelé kožní buňky z pokožky a pomáhá při odstraňování chemických látek z pórů. Stimuluje růst buněk, což vede k hladké pokožce. Vynikající k čištění mastné a aknózní pokožky.

 

ALBUMINE: Proteinový úlomek z vaječného bílku v sušené práškové formě, s vynikajícími vypínacími výsledky.

 

ALDAVINE: Tripeptid extrahovaný z řas Ascophyllum Nodosum a Asparagopsis Armata. Váže na sebe karbonylové radikály, které napadají extracelulární proteiny a vytváří produkty známé jako AGEs (Konečné produkty pokročilé glykace), které urychlují proces stárnutí tím, že ničí kolagenový matrix. Navíc, zvyšuje produkci kolagenu typu III o 300 % během jednoho týdne. Typ III existuje u mladé pokožky a postupným stárnutím je nahrazen typem I.

 

ALGISIUM C2: Kyselina polymannurová a silanol (nosič křemíkového komplexu – aktivní složka) extrahovaná z řasy Laminaria s mnoha vynikajícími účinky. Zvyšuje hlubokou hydrataci a aktivuje produkci kolagenu. Má lipolytický účinek, který aktivuje hydrolýzu triglyceridů, čímž snižuje těhotenské strie způsobené v důsledku rychlého váhového přírůstku nebo úbytku. Rovněž vykazuje antiglykační účinky, které povolují pokožku. Toto antiglykační působení zastavuje reakci mezi cukry a proteiny na povrchu epidermis, což vede ke zpomalení metabolismu a postupné ztrátě elasticity kůže.

 

ALISTIN: Je biotechnologicky vyrobený roztok (pseudopeptid) s inovačním účinkem proti toxickým mastným hyperoxidačním kyselinám, a to i poté, co jsou vytvořeny (na rozdíl od klasického antioxidantu, vitamínu E, který nemá žádné účinky po jejich formaci). Omezuje oxidační reakci tak, že regeneruje cytoplazmatické membrány, chrání buněčnou DNA před slunečním zářením, a také kožní enzymy tím, že pomáhá přirozené antioxidaci čímž se zmírňuje podráždění.

 

ALLANTOIN - ALANTOIN: Podporuje regeneraci poškozených epiteliálních buněk a podporuje proliferaci buněk vedoucích k nové, zdravé tkáni. Farmaceutické studie prokázaly jejich hojivé účinky. Má zklidňující, protizánětlivé, antioxidační a hydratační schopnosti.

 

ALMOND OIL - MANDLOVÝ OLEJ: Má hydratační a zklidňující schopnosti (vyhlazovací účinky) pro pokožku. Je považován za nejlepšího přenašeče aktivních ingrediencí, přičemž nezanechává pocit mastnoty.

 

ALMOND SHELL GRANULES - MANDLOVÉ GRANULE: Jsou si geometricky podobné, dosahují mírné a rovnoměrné exfoliace.

 

ALOE VERA: Šťáva (výtažek) ze stejnojmenné rostliny. Přírodní koktejl obsahující vitamíny C a E, enzymy, aminokyseliny a více než 200 dalších prospěšných látek. Hydratuje a pomáhá snižovat podráždění kůže a pocity pálení.

 

AMARASHAPE: Kofein a synefrinový roztok extrahovaný z bergamotu. Výše uvedené účinné látky jsou zapouzdřeny do liposomů a uvolňují se, jakmile se dostanou do styku s lipocyty. Následkem toho účinně působí na lokální tuk, a je aktivován lipolytický mechanismus.

 

AMELIOX: Aktivní složka v lipozomech, která obsahuje peptid karnosin a vitamín E se silným antioxidačním a anti-agingovým účinkem (účinek proti stárnutí). Je schopen oddálit glykosylační proces a chránit pokožku před volnými radikály. Současně pomáhá při redukci vrásek a jemných linek tím, že chrání kožní kolagen.

 

ANTARCTICINE: Glykoprotein získaný biotechnologicky z mořského psychotropního kmene Pseudoalteromonas Antartica NF. Je kryoprotektivní, čímž ochraňuje pokožku před extrémně chladným prostředím. Podporuje soudržnost a restrukturalizaci pokožky a zlepšuje její regeneraci indukcí syntézy dermálních proteinů kolagenu a elastinu typu I a IV. Zvyšuje hydrataci, pevnost, pružnost a zároveň snižuje hloubku a objem vrásek a TEWL.

 

APRICOT OIL: Olej získaný z meruňkových jader. Je bohatý na olejové a linolové kyseliny, s vynikajícími zklidňujícími vlastnostmi. Rychle se vstřebává do pokožky (velmi dobrá kompatibilita) a nezanechává pocit mastnoty. Je bohatý na vitamíny B1, B2, B6, B17 a E, má zklidňující účinky.

 

AQUADERM: NMF (Natural Moisturizing Factor – přírodní hydratační faktor) extrahovaný z rostlin a ovoce. Obsahuje esenciální aminokyseliny a vitamíny, snižuje transdermální úbytek vody, zvyšuje hydrataci horní vrstvy pokožky, reguluje hydrolipidovou rovnováhu a zlepšuje pružnost (elasticitu) pokožky.

 

ARGAIN OIL - ARGANOVÝ OLEJ:  (argania spinosa olej) pochází z plodů arganového stromu, který je známý jako „strom života“. Má vysoce čisté složení až 80 % nenasycených mastných kyselin. Pomáhá udržovat mladistvou pokožku tak, že ji vyživuje a doplňuje jí hydrataci obnovením její přirozené bariéry.

 

ARGILE: Minerální argil, účinná látka používaná od starověku pro své čistící a ochranné vlastnosti. Obsahuje stopové prvky jako je oxid křemičitý, hořčík, vápník, železo, fosfor, sodík, draslík, měď, selen, zinek, kobalt, mangan, které jsou nezbytné pro zajištění zdraví pokožky.

 

ARGIRELINE ROZTOK: Peptid, který pomáhá při léčbě výrazných vrásek a působí proti tvorbě nových. Má viditelné a dlouhodobé výsledky.

 

ARGISIL-C: Silanol (křemíkový komplex – přenašeč aktivních látek) s peptidem L-Arginin. Je schopen zvýšit endogenní NO sekreci, která aktivuje proces lipolýzy vedoucí k redukci celulitidy. To se projevuje antiglykačním účinkem, který vypíná pokožku. Jeho antiglykační účinky zastavuje reakci mezi cukry a bílkovinami na povrchu epidermis, což vede ke zpomalení metabolismu a postupné ztrátě elasticity kůže.

 

ARNICA OIL: Bylinný komplex, který obsahuje cenné lipofilní aktivní složky arnikových květů ve spojení se synergickými doprovodnými látkami. Poskytuje dobrý účinek na průtok krve v periferních cévách, snižuje vzhled modřin a černých kruhů kolem očí a je také protizánětlivý.

 

ARTICHOKE EXTRACT - VÝTAŽEK Z ARTYČOKU:  Výtažek z artyčoku z Krétské laboratoře, certifikovaný odborem farmacie na univerzitě v Aténách. Podle nedávných klinických studií, je artyčokový extrakt jedním z nejvíce moderních zbraní proti lokálnímu tuku a celulitidě.

 

ASYNTRA: (Hecylresorcinol & Ethyl Linoleate): Složka pro zesvětlení pokožky. Výborná pro normální & hyperpigmentovanou pokožku. Poskytuje rovnoměrný tón pleti, ochranu buněk, ochranu DNA, antiglykaci, protizánětlivé účinky, stimulaci kolagenu a elastinu, zlepšení drsnosti a jasu, redukce jemných linek a celková ochrana před foto stárnutím.

 

AVOCADO OIL - AVOKÁDOVÝ OLEJ: Je bohatý na fytosteroly (22-25%). Zvyšuje hydrataci kůže o 19 % a elasticitu o 6,5 %, snižuje index podráždění způsobený UV zářením o 47 %. Je bohatý na vitamín A a E.

 

AZELAIC ACID - KYSELINA AZELAOVÁ: Extrahuje se z pšenice, žita a ječmene. Je to přirozeně mastná kyselina s klinicky prokázanou účinností proti akné. Má farmakologické vlastnosti, které jí dělá ideálním lékem pro použití na ošetření akné. Kyselina azelainová narušuje nejdůležitější faktory podílející se do patogeneze akné a vykazuje následující účinky:

  1. Prevence proti akné
    Normalizuje narušenou folikulární keratinizaci, která vede ke tvorbě komedonů, zanícených papul a puchýřků.
  2. Antibakteriální
    Snižuje endofolikulární hustotu Propionibacterium acnes do 8 týdnů.
  3. Protizánětlivé
    Snižuje volné mastné kyseliny na povrchu epidermis. Tyto protizánětlivé účinky jsou považovány jako základ pro klinické působení na zánětlivé akné. Kyselina azelainová pomáhá pleti opět získat svoji normální barvu, v případě přetrvávajících skvrn vzniklých důsledkem akné.

 

AZELAIC ACID – GLYCINE COMPLEX: Molekule pocházející z kyseliny azelainové a glycinu, která zesvětluje a zlepšuje texturu rozjasnění pro více zářící pleť. Řeší nerovnoměrný tón pleti, tmavé skvrny a zároveň zlepšuje kvalitu pokožky pro jasnější pleť. Vzhledem k přítomnosti glycinu má také hydratační a elastizační vlastnosti. Je to protizánětlivý, antikeratinizující inhibitor volných radikálů. Současně působí proti akné, protože je bakteriostatický a normalizuje sekreci kožního mazu.

 

AZULENE: Speciální heřmánkový destilát. Má protizánětlivé, antioxidační a zklidňující účinky. Účinně pomáhá při minimalizaci vrásek na pokožce a otoků.

 

B

 

BAMBOO SHELLS - BAMBUSOVÉ SKOŘÁPKY: Geometricky vhodné pro mechanický peeling, jsou neutrální, ideální pro všechny typy pleti.

 

BEESWAX: Vyloučený produkt včel se zvláčňujícími a hydratačními vlastnostmi.

 

BENTONITE: Typ hlíny, která má schopnost absorbovat toxiny, těžké kovy a škodlivé látky z pokožky. Když přijde do styku s vodou, vznikne elektrický náboj, který „přitahuje a drží“ toxiny a absorbuje je jako houba.

 

BIFIDUS (REPAIR COMPLEX): Složka biologického původu určená k regeneraci pokožky a epidermis. Zabraňuje poškození způsobenému slunečním zářením a zlepšuje vnitřní systém opravy buněk a zvyšuje rychlost přirozené obnovy buněk.

 

BIO-BUSTYL: Získává se ze sójových bílkovin. Aktivuje syntézu kolagenu, obnovuje pevnost pleti a rovnováhu vody. Má vynikající výsledky u liftingových ošetření prsou.

 

BIOPLACENTA: Pseudo-placenta s pěti různými růstovými faktory (EGF, IGF1, acidní FGF, základní FGF a VEGF), aminokyselinou (acetyl glutamin), hyaluronátem sodným a vitamínem B9. Poskytuje antiaging, proti vráskové a hydratační vlastnosti, které vedou k omlazení pokožky a ke zlepšení elasticity kůže. Stimuluje růst buněk, biosyntézu kolagenu a současně působí na hojení ran.

 

BLACK CAVIAR - ČERNÝ KAVIÁR: Kaviár se skládá z jatečných jiker a je vysoce ceněn pro své složení: bílkoviny, matné kyseliny a vitamíny. Výtažky z kaviáru představují vynikající ingredience pro přínos některých nutričních prvků do pokožky a přispívají k omezení známek stárnutí. Má užitečný hydratační účinek pro restrukturalizaci pokožky. Zlepšuje elasticitu tkáně a ochraňuje bariérovou funkci tím, že kompenzuje tukovou nerovnováhu, která se vyskytuje v průběhu stárnutí.

 

BROCOLLI EXCTRACT - VÝTAŽEK Z BROKOLICE: Kombinace aloe polyfenolů, Brassica sulforaphanu (brokolice, dobře známý aktivátor detoxikačního enzymu) a citrusové bioflavonoidy. Chrání pokožku před znečišťujícími látkami a environmentálními stresovými faktory, aktivuje detoxikační enzymy a zabraňuje viditelným známkám stárnutí pokožky.

 

BROMELAIN: Získává se z ananasu a ze směsi proteolytických enzymů (proteáza) s exfoliačními a protizánětlivými účinky.

 

BUTCHER’S BROOM (RUSCUS) EXTRACT: Výtažek z rostliny Ruscus bohatý na rutin. Zvyšuje mikrocirkulaci, snižuje edémy a účinně bojuje proti celulitidě. Má také protizánětlivé účinky.

 

C

 

CACAO EXFOLIATOR: Piliny z kmene kvetoucího stromu z deštného pralesu v Amazonii, mírný peeling, který obsahuje teobromin, látku, která posiluje a revitalizuje pokožku a odstraňuje odumřelé kožní buňky.

 

CAFFEINE, LECITHIN (ISOCELL SLIM): Vektorizace kofeinu s fosfolipidy umožňuje jeho formulaci ve vysoké míře inkluze – až 10 % - bez použití alkoholu, vyhnutí jeho krystalizaci a bělícímu efektu. Penetrace a lipolytický účinek kofeinu jsou vylepšeny fosfolipidy. Účinnost hubnutí se zlepšila. Kromě toho je pokožka nádherně hebká a hedvábná.

 

CAFFEINE BIOGENIC: Komplex s vysokým obsahem kofeinu a vynikající kompatibilitou s pokožkou (snadno se vstřebává). Tento konkrétní typ aktivního kofeinu je zapouzdřen v oligomerním komplexu s přirozenými vazbami, bez problému krystalizace, což vede k vysoké koncentraci účinné látky v konečném produktu. Zvyšuje mikrocirkulaci a stimuluje lipolýzu.

 

CAFFEISILANE C2: Silanol (křemíkový komplex, nosič aktivních látek) s kyselinou polymannurovou a kofeinem. Má silný lipolytický účinek, zvyšuje pevnost pokožky a bojuje proti celulitidě. In vitro studie ukázaly, že je schopný potlačit aktivitu lipoproteinové lipázy a může vést k inhibici zvýšeného ukládání lipidů v lipocytech.

 

CALCIUM SULFATE: Minerál, který po smíchání s vodou způsobuje exotermickou reakci, což způsobuje zvýšení teploty. Tato konkrétní vlastnost je využívána u sádrových masek. Sádra, díky zvýšení teploty způsobí prokrvení kůže a v důsledku toho, že má tak vynikající vlastnosti v pronikání aktivních látek je považován za vynikající nástroj v estetice.

 

CALENDULA EXTRACT - VÝTAŽEK Z MĚSÍČKU LÉKAŘSKÉHO: Měsíček je rostlina, jejíž výtažek je ztělesněný v kosmetice s cílem chránit pokožku. Má silný hojivý, antioxidační a protizánětlivý účinek, zpomaluje stárnutí. Používá se v homeopatii. Obsahuje karotenoidy a saponin, triterpene a polysacharidy.

 

CALMOSENSINE: Lipopeptid, který brání vzniku prvních vrásek. Stimuluje uvolňování pro-endorfinů, které poskytují vynikající výsledky mladistvého vzhledu pokožky a potlačuje kontrakci svalů, které vedou ke vzniku mimických vrásek.

 

CANADIAN WILLOWHERB: Bylinný výtažek z keře kvetoucího v Kanadě (epilobium) s trojnásobným účinkem:

Proti akné: potlačuje účinky Propionibacterium acnes bakterie, která je zodpovědná za mnohé problémy s akné z 99 %.

Antioxidační: výrazně snižuje produkci volných radikálů (in vitro test).

Protizánětlivé – zklidňující: pomáhá při snižování erytému způsobeného UV zářením o 25 %.

 

CELLIGENT: CELLIGENT obsahuje výtažek z rozmarýnu s vysokým obsahem kyseliny karnosolové. Při lokální aplikaci podporuje obranyschopnost pokožky před volnými radikály, zejména v situacích zvýšeného radikálního stresu, například při vystavené UV záření. Chrání DNA a podporuje opravu poškozených buněk indukovaných UV zářením.

 

CENTELLA EXTRACT - VÝTAŽEK Z PUPEČNÍKU ASIJSKÉHO: Je derivován od homonymní asijské rostliny. Podporuje syntézu kolagenu tím, že přispívá ke zpevnění tkáně. Silný regenerační a anti-edematózní prvek.

 

CERAMIDE 3B: Ceramidy vyrobené biofermentací, které pomáhají s uspořádáním lipidů v stratum corneum, čímž se vytváří kožní bariéra. Poskytuje antiaging, omlazující, zpevňující a hydratační účinky.

 

CERAMIDE HO3: Strukturní složka analogická přírodním ceramidům, Má trojnásobné účinky: ochrana před transdermálním úbytkem vody (-22 %), bariéra proti vnějším látkám (+25 %) a zvýšení konzistence buněk (+47 %).

 

CHAMOMILE EXTRACT: Výtažek z heřmánku působí vzhledem ke své aktivní složce (azulen) zklidňujícím a protizánětlivým účinkem. Používá se jako jemné zklidňující činidlo proti podráždění a jako změkčovadlo v produktech používaných v okolí kolem očí, po pobytu na slunci, pro kojence, v čistícím mléce a obličejových maskách. Používá se jako olejový nebo vodový výtažek.

 

CHIA OIL: Za studena lisovaný extra panenský botanický olej, extrahovaný ze semen Salvia hispanica, historicky nazývaný „Chian“ nebo „Chia“. Je nabitý velmi vysokým množstvím fytoživin: PUFA (60 % Omega-3 a 20 % Omega-6), vitamíny a vysokou antioxidační kapacitou. Je to silný zdroj antioxidantů: fytosterolů, flavonoidů, fenolových kyselin, tokoferolů (vitamín E, zejména tokoferolu) a dalších polyfenolových antioxidantů. Poskytuje zklidňující účinky a pomáhá při zčervenání pokožky, snižování zánětu, poskytuje výjimečnou hydrataci, obnovuje kožní bariéru a má antiageing účinky díky své kapacitě proti volným radikálům.

 

CHITOSAN: Polysacharid ze skořápek s hydratačními a ochrannými vlastnostmi. Udržuje pokožku hydratovanou tím, že na ní vytvoří průhledný „film“.

 

CHLOROPHYLL: Chlorofyl je známý již od starých časů pro své vynikající čistící a stahující účinky. Nedávno byl charakterizován jako silný antioxidant. Nedávné studie ho zařadily mezi složky, které chrání pokožku před UV zářením.

 

CHOCOLATE: Čokoláda obsahuje teobromin, což je složka, která působí v cévách zvýšením mikrocirkulace s viditelnými výsledky při rozjasnění a revitalizaci pokožky.

 

CHROMOCARE: Kombinace výtažků z rostlin Rabdosia rubescens a Siegesbeckia orientalis, které působí proti poškození chromoforů pokožky (kolagen, hemoglobin, melanin), zlepšují jeho homogenitu a jas a poskytují mladistvý vzhled. Působí proti oxidativnímu stresu a má příznivé proti stárnoucí účinky chromoforu (stimulace melaninu, zánět, degradace kolagenu).

 

CIKADERM: Přispívá k optimálnímu udržování funkčních parametru, posiluje normalizaci jizev a strií z estetického hlediska. Regeneruje poškozenou pokožku a má silní regenerační vlastnosti na buněčnou matrici a tkáně. Zvyšuje tón a elasticitu pokožky, vodní rovnováhu a zásobu lipidů.

 

COCONUT EXFOLIATING POWDER: Kokosová kůra v prášku s velmi jemnými exfoliačními vlastnostmi.

 

COLA EXTRACT: Výtažek z kakaových stromů z Afrických deštných pralesů, bohaté na kofein. Má lipolytické účinky.

 

COLLAGEN: Kolagen získávány z moře, který přispívá k efektivnímu zadržování vody v pokožce, což má za následek delší a intenzivnější hydrataci pokožky současně se zpevněním.

CUCUMBER: Okurková šťáva má zklidňující, čistící, chladící a antioxidační účinky. Obsahuje vstřebatelnou síru, přispívá k ochraně elasticity kůže, sacharidy, hydratační a antiseptické látky. Je ztělesněný v krémech a maskách, ve většině přípravků, které jsou určeny pro mastnou pleť s tendencí k akné.

 

CYPRESS ESSENTIAL OIL: Esenciální olej z cypřiše, známý pro své antimikrobiální a stahující účinky. Je prospěšný pro mastnou a problematickou pokožku, revitalizuje cirkulační systém a používá se k prevenci flebitidy (zánět žil).

 

D

 

DEAD SEA MUD: Bahno z mrtvého moře zlepšuje krevní oběh a přirozenou obnovu kůže. Jemná bahenní jadérka čistí pokožku a odstraňují nečistoty a toxiny. Bylo prokázáno, že účinně pomáhá řešit tyto kožní problémy jako je lupenka, ekzém, akné, a dokonce i vrásky. Pomáhá k přirozené hydrataci pokožky a odstraňuje odumřelé buňky z povrchu pokožky.

 

DERMAL RESPIRATORY SYSTEM: Enzym, který pochází z živých kvasinek. Zvyšuje buněčné dýchání a jejich metabolismus, a zároveň podporuje syntézu kolagenu a elastinu. Je schopný „spotřebovat“ přebytek buněčného kyslíku a tím tak zabraňuje tvorbě volných radikálů.

 

DERMASOOTH: Přírodní komplex obsahující aktivní úlomky Enteromorpha Compressa, Silybum Marianum a Ocimum Sanctum, určený ke zmírnění procesů, které způsobují podráždění pokožky. Snižuje záněty způsobené vnějšími agresemi, jako je holení a epilace. Zklidňuje a snižuje zarudnutí pokožky způsobené podrážděním. Chrání a obnovuje bariérovou funkci pokožky, čímž se zabrání poškození podrážděním bariérového cyklu.

 

DERMONECTIN: Derivát fibronektinu s nízkou molekulární hmotností. Jeho přednosti jsou hydratace, pružnost, zvyšuje pevnost pokožky, redukuje vrásky a zvyšuje schopnost hojení ran kůže.

 

DERMOSOFT 1388: Ingredience s antimikrobiálním účinkem. Poskytuje hydrataci díky glycerinu, který obsahuje. Pohlcuje nepříjemné zápachy surovin. Má protizánětlivé účinky a zklidňuje podrážděnou pokožku. Na závěr, obsahuje také lehce acidní ingredience, které zlepšují přirozenou aciditu pokožky.

 

DETOXOPHANE: Čistý výtažek ze švýcarských klíčků řeřichy (Lepidium sativium), která obsahuje sulforafan, známý aktivátor enzymu detoxikace II. fáze. Ochraňuje pokožku před znečisťujícími látkami a environmentálními stresovými faktory. Zabraňuje viditelným známkám stárnutí pokožky a poškození DNA.

 

DHEA: Steroidní hormon nazývaný základní (protože může být přeměněn na testosteron a estrogen) s protistárnoucímí účinky a dlouhověkosti. Pilulka mládí, zpomaluje proces stárnutí a pozitivně ovlivňuje metabolismus. Schopnost těla produkovat DHEA klesá ve věku okolo 25 let. V 90 letech je hladina DHEA jen 5 %. Hraje významnou roli při psychickém a fyzickém stárnutí. Asiaté a Japonci jej užívají jako doplněk. Zvyšuje a opravuje proteinové tkáně.

 

DIAMOND POWDER: Prášek vyrobený ze syntetických diamantů pro okamžité omlazení a rozjasnění pokožky. Poskytuje sjednocený tón pleti.

 

DRIELINE: Pochází z pivní sóji a má vícero účinků. Chrání Langerhansovy buňky před zářením a posiluje imunitní systém. Jedná se o protizánětlivou složku a aktivuje vnitřní syntézu kolagenu.

 

E

 

ECOSLIM: Kombinace rostlinného kofeinu vektorizovaného fosfolipidy a výtažku ze zelené kávy, je účinná při zeštíhlovací péči o tělo, obličej a konturování. Jeho technologie umožňuje přípravu emulzí s obsahem kofeinu bez dalšího použití alkoholu.

 

EFFECTOX TM: Zabraňuje mechanismu, zodpovědnému za vytvoření mimických linek a vrásek. Nabízí i ochranu před hlavními typy stárnutí ( biologické stárnutí a foto-stárnutí).

Mimické linky a vrásky se tvoří na obličeji nejčastěji v těchto místech: v oblasti očí, na čele, mezi obočím, v okolí rtů a na bradě jako výsledek opakovaných a neustálých pohybů obličejových svalů. Svaly se stahují, když jsou stimulovány určitými látkami (katecholaminy = adrenalin + noradrenalin), které jsou obsaženy ve váčcích. Je to biochemický proces, který závisí na přítoku sodíku (Na+) a vápníku (Ca++) iontů ve fibroblastech, který vede k prasknutí a následnému uvolnění katecholaminů.

K protržení těchto váčků je nezbytný protein (snare komplex).
To je TAM, kde EFFECTOX ™ technologie Juliette Ar- mand, koktejl peptidů a aktivní složky nové generace, můžou zasáhnout:

Destabilizuje SNARE protein.

Reguluje přítok vápníku (Ca++) a sodíku (Na+) do fibroblastů.

Redukuje uvolňování katecholaminů ve svalech, což má za následek méně podnětů k svalovým kontrakcím, tj. výrazně méně mimických kontrakcí.

 

EMANON EV-E: Je to ve vodě rozpustný surfaktant s hydratačními vlastnostmi. Je účinný při odstraňování všech druhů make-upu a znečišťujících látek.

 

ESCIN: Získává se z mořského kaštanu, má stahující, protizánětlivé účinky a zlepšuje mikrocirkulaci. Posiluje kapilární stěny, které brání tvorbě otoků.

 

EUK-134: Napodobuje působení dvou přirozených enzymů (katalázy a SOD), chrání kožní tkáně od jedovatých látek, známých jako ROS (reaktivní formy kyslíku), ozonu, hyperoxidů a volných radikálů. Chrání DNA před UV zářením a snižuje UV-indukované zarudnutí a zabraňuje peroxidaci lipidů. Je schopen se regenerovat i po skončení svého antioxidačního účinku tak, aby se postupem času nespotřebovával. Zpočátku se využíval jako lék proti rakovině kůže.

 

EVENING PRIMROSE OIL: Olej získaný ze semen Oenothera biennis L. (večerní petrklíč nebo večerní hvězda). Semena z pupalky jsou bohaté na mastné kyseliny (1420 %), obsahují více než 10 % kyseliny y-linolenové (GLA). Zlepšuje bariérovou funkci, snižuje trans epidermální úbytek vody (TEWL), vyvolává strukturální změny v epidermis – zejména v horní vrstvě. Je vysoce doporučována pro kosmetické produkty s hydratačními a zvláčňujícími účinky.

 

EYEDELINE: Výtažek získaný biotechnologicky z mikroorganismu E. crustaceum izolovaného v Playa Paraíso, skalnaté pláži v Tenerife. Poskytuje kompletní péči v okolí kontur očí tak, že snižuje extravazaci tekutin a zvyšuje degradaci bilirubinu. Navíc zvyšuje syntézu kolagenu a elastinu a snižuje tvorbu pokročilých glykačních koncových produktů (AGEs) pro jasnější a mladistvější vzhled.

 

EYESERYL: Tetra peptid s účinky proti otokům. Redukuje oční váčky do 15 dnů. Snižuje tvorbu tmavých kruhů a obnovuje pružnost pokožky. Jak stárneme, pleť kolem očí ztrácí svou elasticitu a tvoří se oční váčky. Další nahromadění vody v této oblasti, v důsledku různých vaskulárních stavů, jako je špatný lymfatický oběh nebo zvýšená propustnost kapilár, může vést ke stejnému výsledku (otok víček). Tento tetra peptid bojuje s mechanismy, které tvoří otoky, má odlehčující účinky a zlepšuje pružnost pokožky a její hladkost.

 

F

 

FILAGRINOL: Olejový extrakt směsí z květového pylu, sójového oleje, olivového oleje a oleje z pšeničných klíčků, které zásadním způsobem přispívají k hydrataci pokožky a proti antiageingu.

 

FUCUS EXTRACT: Výtažek z řasy Fucus Vesiculosus se zvláčňujícími, zklidňujícími a zeštíhlujícími vlastnostmi.

 

FUCUS T100: Směs různých řas, které obsahují četné stopové prvky, stejně jako manitol, b-karoten, zeaxantin, jód, bróm, draslík s hlavním účinkem odstraňovat celulitidu.

 

G

 

GALLIC ACID: (Diglucosyl kyselina galová): Je to ingredience, která rozjasňuje pokožku a napravuje odstín pleti. Zabraňuje poškození DNA způsobeného ultrafialovým zářením a blokuje syntézu melaninu i při UV záření. Je účinná při redukci zarudnutí, zesvětluje a sjednocuje pokožku, redukuje pigmentové skvrny, opravuje melasmu, pigmentové poruchy a záněty. Také působí jako minimalizátor pórů.

 

GERANIUM ESSENTIAL OIL: Esenciální olej z pelargonie, známý pro své stahující, hemostatické, deodorační a revitalizační účinky. Může být použit při ošetření akné, hojení ran, popálenin a také při léčbě dermatitidy a ekzému.

 

GLYCHYRRETINIC ACID: Kyselina získaná z hydrolýzy lékořice, má protizánětlivý účinek a výrazně snižuje množství tuku. Efektivně se využívá ke snížení ukládání lokálního tuku.

 

GLYCINE SOJA: Sója a její deriváty jsou bohaté na isoflavony, sloučeniny, které přispívají k buněčnému metabolismu, stimulují konstrukční prvky, produkci kolagenu a omezují působení metalo proteázy. Tato konkrétní složka obsahuje čisté isoflavony v aktivní formě v lipozomech. Stimuluje produkci kolagenu a vede ke zvýšení hustoty kůže a její elasticity.

 

GLYCOFILM: Je to aniontový polysacharid s vysokou molekulární hmotnosti, získaní za pomocí biotechnologie. Vytváří bariéru proti třem typům znečištění: z atmosféry (částice uhlíku, těžké kovy), UV a domácí (chemické látky). Tudíž tak limituje extra a intracelulární poškození vyvolané: oxidačním stresem, záněty, buněčnou a mitochondriální toxicitou.

 

GLYCOLIC ACID - KYSELINA GLYKOLOVÁ: Nejmenší AHA kyselina, je to složka s dlouhotrvajícími účinky bezprostředně po její aplikaci. Způsobuje chemickou exfoliaci a regeneraci pokožky. Při aplikaci kyselina glykolová reaguje s horní vrstvou epidermis, oslabuje vazebné schopnosti lipidů, které zachovávají kožní odumřelé buňky. Tímto způsobem se sloupne rohová vrstva a tím se současně dosáhne regeneraci buněk. Používá se ke zlepšení vzhledu a textury pleti. Redukuje vrásky, jizvy po akné, hyperpigmentaci a zlepšuje mnoho dalších kožních problémů, včetně hyperkeratózy.

 

GLYCOSPHERES RETINOL A: Mikrosféry, které v sobě nesou vitamín A a tím tak pomáhají pronikat z epidermis do nižších vrstev.

 

GRANSIL: Ingredience pro topické doručení kyslíku. Zachytává Methyl Perfluorobutyl Ether, který přenáší kyslík do elastomerní matrice s vnější vodní fází pro řízení odpařování při aplikaci. Silný systém pro doručení kyslíku bez ROS proti antiageing, drobným nesrovnalostem, odmašťování, hojení ran a je antibakteriální.

 

GRAPESEED OIL: Olej z hroznových jader, bohatý na polyfenoly.

 

GREEN CLAY: Zelený jíl je aktivní složka, která se používá pro jeho čistící a ochranné vlastnosti.

 

GUARANA EXTRACT: Extrahovaný ze stejnojmenné plazivé brazilské rostliny, obsahuje třísloviny (katechin, epikatechin, proanthocyanidole) což má za následek zvýšení lokálního prokrvení – detoxikace. Je bohatý na kofein s lipolytickým účinkem. Má posilující a stahující účinky.

 

H

 

HAMAMELIS: Extrahuje se z Vilínu virginského ze sušených listů této rostliny, které se shromažďují na jaře. Skládá se z kyseliny galové, hamamelitaninu a těkavého oleje. Má styptické vlastnosti a používá se pro posilnění pokožky. Má taktéž chladivé a zpevňující vlastnosti, v důsledku přítomnosti taninu a kyseliny tříslové. Japonské studie potvrzují, že hamamelitanin váže volné radikály, a proto působí proti stárnutí vlivem fotoageingu.

 

HYALURONIDASE: Enzym, který bojuje proti celulitidě se skvělými výsledky za pomocí enzymatického mechanismu účinku, který působí s „přepravou vodní koncentrace“ do buněk „mukopolysacharidovou depolymerací“ a zvyšuje propustnost tkáně pomocí hydrolýzy kyseliny hyaluronové.

 

HYDROXYPROSILANE: Čistý biotechnologický produkt získaný z reakce mezi hydroxyprolinem se silikonem. Také obsahuje kyselinu asparagovou. Jeho hlavním účinkem je aktivace fibroblastů a regenerace tkání (redukce vrásek, ranky a hojení strií).

 

HYDROXYPINACOLONE RETINOATE: Hydroxypinacolon Retinoát je nový derivát retinoidů, kosmetické klasifikace ester všech trans kyselin retinových. Bojuje s jemnými linky a vrásky pro mladistvější vzhled a zároveň zvyšuje pružnost pokožky pro pevnější a hladší texturu pleti. Celková čistota a vzhled pokožky je zlepšena pro zdravěji vypadající pleť. Tmavé skvrny a další nesrovnalosti pokožky jsou redukovány a tím tak pokožka vypadá jasnější a světlejší. Byla pozorována redukce velikosti pórů vedoucí k celkovému vyjasnění pokožky. Poskytuje ty nejlepší výsledky v porovnání dalších retinolový derivátů, avšak s výrazně nižším riskem podráždění.

 

I

 

INCA OMEGA OIL: Olejový výtažek extrahovaný ze semene Plukenetia Volubilis, které pochází z peruánského Amazonu. Obsahuje jedno z nejvyšších množství polynenasycených mastných kyselin (PUFA) mezi všemi olejovými semeny používaným k lidské spotřebě. Dosahuje průměrně 48 % obsahu kyseliny alfa linolenové (omega 3) a v průměru 37 % obsahu kyseliny linolové (omega 6). Dále obsahuje přibližně 8 % kyseliny olejové (omega 9). Má také vysokou koncentraci tokoferolů, přičemž obsah tokoferolů gama a delta jsou málokdy vidět u ostatních semen. Kožní aplikace produktu Inca Omega Oil vede k redukci úbytku trans epidermální vody, zlepšení funkce bariéry pokožky, snížení hypersenzitivity, zlepšení mikrocirkulace. Obsah PUFA a tokoferolu ochraňuje buněčnou membránu a zabraňuje destrukci DNA.

 

IODODRAT: Jódová sloučenina s lipolytickými schopnostmi, které zvyšují metabolismus a pomáhají pleti odbourávat zadrženou vodu.

 

IRAMOIST LGS: Složka, která se podílí na hydrataci pomocí přírodních látek, které jsou přítomny v epidermální tkáni. Sodná sůl, kterou obsahuje (PCA sodný s laktát sodný) je hydroskopická a absorbuje přibližně 60 % své hmotnosti ve vodě.

 

ISOSLIM COMPLEX: Aktivované sójové isoflavony, které podporují hubnutí a bojují proti celulitidě. Přísada je založená na bázi genistein, což je biologicky aktivní forma sójových isoflavonů. Zabraňuje tvorbě nových lipocytů, podporuje odbourávání tuků, zlepšuje pevnost pokožky a její hebkost. Tento konkrétní komplex genistein je v kombinaci s dalšími 3 účinnými látkami, které mají lipolytické a zpevňující vlastnosti. Kofein, karnitin a výtažek ze spiruliny. Genistein zabraňuje diferenciaci preadipocytů na adipocyty a současně stimuluje produkci IV kolagenu, základní složka bazální membrány. Výsledkem je viditelná redukce celulitidy, zeštíhlující efekt, zvýšení produkce kolagenu.

 

IVY EXTRACT: Výtažek získaný filtrací sušených listů z rostliny HEDERA HELIX. V kosmetice se výtažek z břečťanu používá kvůli jejich protizánětlivému, adstringentnímu, antibakteriálnímu a anticelulitidnímu účinku pro ošetření celulitidy a ošetření „těžkých nohou“.

 

IVY OIL: Olej z břečťanu, který má lipolytický účinek a působí proti otokům.

 

J

 

JOJOBA OIL - JOJOBOVÝ OLEJ: Jojoba je rostlina s hydratačními, zvláčňujícími a fungicidními (ničící houby a plísně) účinky.

 

K

 

KAOLIN: Minerál s čistícím a zklidňujícím účinkem. Název kaolin pochází z oblasti Číny, kde se izoluje (Kaoling Hill). Je složen z oxidu křemičitého, železa, hořčíku, vápníku, sodíku, draslíku, zinku a jiných kovů a používá se od pradávna, protože je nerozpustný ve vodě a má výbornou absorpční kapacitu. Může absorbovat mastnotu a nečistoty z kůže.

 

KELIFLUO: Silná, regenerační složka, která byla charakterizována jako nejkomplexnější a nejúčinnější léčba dermatitidy, jaká kdy byla vytvořena z chemických nebo přírodních látek. Vytváří film na povrchu kůže, zachovává vlhkost pokožky a zároveň chrání kůži před extrémními podmínkami (např. příliš studené nebo teplé počasí). Má prokázané hypoalergenní účinky na kůži a výrazně snižuje zarudnutí kůže a podráždění. Dle klinických studií bylo prokázáno, že redukuje strie a jemné vrásky, zlepšuje erytém a ochranu kůže.

 

KERATOPLAST: Je to biotechnologická složka odvozená z kůry stromu vrby. Snižuje zarudnutí spojené s rozšířenými kapiláry (kuperóza). Zlepšuje tloušťku pokožky, tvorbu kolagenu, redukuje vrásky, hrubost pokožky a dodává sjednocený barevný odstín pleti, odstraňuje odumřelé kožní buňky a umožňuje pleti absorbovat další antiageing produkty (antioxidační, hydratační) na maximální potenciál. Má také protizánětlivé a antiseptické vlastnosti.

 

KOMBUCHKA: Produkt fermentace sladkého černého čaje pomocí symbiózy dvou mikroorganismů. Má antiglykační působení a zvyšuje populaci adipocytů v kůži a tím tak obnovuje jejich objem v zónách, kde je nedostatek. To zlepšuje celkovou kvalitu pokožky tím, že se zvýší hebkost, zářivost a barva.

 

L

 

L-ARGININE: L-arginin je semi-esenciální aminokyselina, která zlepšuje krevní oběh, zrychluje rychlost hojení ran, zlepšuje spalování nadbytečného tuku a podporuje tvorbu kolagenu.

 

L-ASCORBIC ACID: Je derivován z citrusových plodů a představuje tak chemický název vitamínu C. Nutná složka pro vývoj a opravu tkání a také pro tvorbu kolagenu. Pomáhá při hojení ran a je dokonalým antioxidantem. Používá se také při bělení pokožky.

 

LACTIC ACID - KYSELINA MLÉČNÁ: Druhá nejoblíbenější AHA kyselina po kyselině glykolové. Způsobuje chemickou exfoliaci a napomáhá při léčbě akné a je výborná proti stárnutí.

 

LACTOKINE (MILK PEPTIDE): Molekule získaná z mléka. Zvyšuje buněčnou aktivitu, chrání kožní systém a současně snižuje melanin. Revitalizuje pokožku a zabraňuje předčasnému stárnutí kůže.

 

LAVENDER OIL - LEVANDULOVÝ OLEJ: Přírodní lipidový výtažek vyrobený v Řecku extrakcí levandulových květů pěstovaných v Řecku. Má antiseptické antimikrobiální a antioxidační vlastnosti.

 

LEMON ESSENTIAL OIL: Výtažek z citronu s revitalizačními, tónujícími, zklidňujícími a adstringentními účinky. Používá se také jako esenciální olej.

 

LEUPHASYL: Pentapeptid, který snižuje mimické vrásky, které jsou způsobeny obličejovou svalovou kontrakcí, a to zejména na obličeji a kolem očí. Jeho činnost se liší od ostatních aktivních složek tím, že předchází tvorbě vrásek a působí na svalech, které jsou zodpovědné za kontrakce, uvolňuje je.

 

LICORICE EXTRACT: Přírodní výtažek z kořenů lékořice. Lékořice má silné, účinné protizánětlivé, antioxidační účinky a zároveň zesvětluje barvu pokožky tím, že inhibuje tvorbu melaninu, zejména inhibicí aktivity tyrozinázy.

 

LIFTESSENCE: Výtažek z kapradí z Nového Zélandu (polysacharid), který poskytuje bleskurychlý liftingový efekt a redukuje jemné vrásky. Klinické studie prokázaly, že v průběhu první hodiny po jeho použití dochází k okamžitému účinku a je stanoven takto: Snížení vrásek o 26 %, nárůst elasticity o 12 % a zlepšení tónu pleti o 5 %.

 

LIPEXEL: Olej ze semene Luffa cylindrica pro obnovu celistvosti kůže. Účinně podporuje regeneraci rohové vrstvy a elasticity kůže a podílí se na obnově vodní rovnováhy v pokožce. Pomáhá snižovat suchost způsobenou použitím pudrů a make-upu a chrání pokožku před nadměrnou ztrátou vody.

 

LIPOCARE: Silný koktejl pro zeštíhlení s výtažkem kořenu BUPLEURUM FALCATUM (čínská rostlina), kofeinem a biotechnologickým koenzymem-A. Má lipolytické a zpevňující účinky a zlepšuje vzhled „pomerančové“ kůže, celulitidy.

 

LIPOUT: Stimuluje termogenezi: spaluje uložený tuk, předělává postavu, snižuje objem těla celulitidu, zlepšuje pružnost a pevnost pokožky.

 

M

 

MACADAMIA OIL: Makadamový olej je bohatý na fytosteroly (rostlinné hormony).

 

MALLOW OIL: Olejový výtažek z listů a květů rostliny Malva sylvestris L. Slézový olej je produkt, který obsahuje všechny hlavní v tucích rozpustné účinné látky, které se nacházejí v květinách této rostliny. Jeho tradiční využití v kostice je založeno na jeho hydratačních a zvláčňujících vlastnostech, které umožňují jejich využití ve velkém množství kosmetických produktů.

 

MALUS DOMESTICA: Silná antiageing látka odvozená z jablečných kmenových buněk ve formě lipozomů. Ochraňuje životnost kožních buněk, zpomaluje buněčné stárnutí (esenciální buňky) a bojuje proti chronickému stárnutí. V roce 2008 byla oceněna za nejlepší účinnou látku.

 

MANDARINE EXTRACT: Výtažek z mandarinky s hydratačními, zvláčňujícími, tónujícími a vyživujícími vlastnostmi.

 

MANDELIC ACID: Kyselina mandlová je alfa hydroxy kyselina (AHA), která normalizuje keratinizační proces a zvyšuje exfoliaci pokožky. Její makromolekulární struktura poskytuje jemný peelingový efekt, který pomáhá předcházet podráždění a je vhodná pro všechny typy pleti a fototypy. Hydratuje pokožku, zlepšuje buněčnou remodelaci a redukuje zabarvení pokožky. Její antimikrobiální působení činí kyselinu mandlovou ideální v boji proti akné.

 

MANUKA OIL -  MANUKOVÝ OLEJ: Olej ze stromu Manuka s antimykotickými a antimikrobiálními účinky. Léčí a reguluje problémy s akné. Má také antihistaminové účinky.

 

MARINE ELASTINE: Mořský zdroj elastinu s hygroskopickými vlastnostmi. Zabraňuje tvorbě vrásek, zpevňuje pleť, strie, má důležitou roli v intracelulárním navýšení kationtů vápníku a obsahuje vysoké procento aminokyselin (valin, desmosin). Je to součást tkáně, která se postupem času snižuje a degeneruje fotoageingem.

 

MATRIXYL: Mikro peptid, který je alternativou vitamínů E, C a retinolu. To vede k syntéze 4 základních typů kolagenu typu (I, II, IV a VII.) a aktivuje 16 genů, které se účastní v kožních procesech při hojení.

 

MATRIXYL 3000: Matrixyl oligopeptid je složka, která byla prohlášena za mocnější a účinnější než retinol a vitamin C v boji proti vráskám v červenci 2002 na Světovém dermatologickém kongresu v Paříži. Podle klinických studijních výsledků, účinně snižuje velikost vrásek, objem, hustotu, hloubku, drsnost pokožky a zajišťuje obnovu poškození, stimuluje kolagen a syntézu fibronektinu.

 

MENTHA ESSENTIAL OIL: Mátový esenciální olej, známý pro svou chladivou vůni během odpařování když přijde do kontaktu s kůží. Zastavuje svědění, zmírňuje únavu a má analgetický účinek.

 

MENTHOL: Mentol poskytuje pocit chladu. Je antiseptický, osvěžující, analgetický a má schopnost zmírnit únavu pleti.

 

METHYL NICOTINATE: Ester vitamínu B (niacin nebo kyselina nikotinová). Silný vazodilátor, dosahuje kapilární dilatace a způsobuje zarudnutí kůže. Zvyšuje krevní oběh a napomáhá při lipolýze.

 

METHYL SALICYLATE: Ester kyseliny salicylové, který působí v osobní péči díky jeho zklidňujícím vlastnostem. Používá se jako protizánětlivý prostředek a má charakteristický a aromatický silný přetrvávající zápach.

 

MILK PEPTIDE COMPLEX: Mléčné lipozomy pomáhají v posilování pokožky a její hebkosti. Snižuje hloubku vrásek a zvyšuje pružnost pokožky.

 

MIMOSA EXTRACT: Získaný ze stejnojmenné rostliny. Posiluje a vyhlazuje pokožku. Čistí, revitalizuje a zpevňuje. Poskytuje lesk a připravuje pleť na další ošetření. Upravuje Ph pleti na jeho normální úroveň.

 

MOIST-24: Dlouhodobě působící faktor na hydrataci pokožky. Od předchozí (první) generace hydratačních faktorů se liší tím že a.) zachovává dlouhodobou hydrataci b.) má cílenou hydrataci uvnitř buněk (= buněčná hydratace). Získává se z rostliny IMPERATA CYLINDRICA, což je domorodá rostlina z Asie a Oceánie, která přežívá za velmi suchých a slaných podmínek, díky její schopnosti zachytit vzácné množství vody, které má k dispozici uvnitř svých buněk.

 

MONOI DE TAHITI: Olej s excelentními zklidňujícími vlastnostmi získávaný z okvětních lístků stejnojmenné polynéské rostliny. Používá se k úlevě po erytému – zarudlá kůže (způsobené zánětem).

 

MS HC (SILICIUM & MARINE COLLAGEN): Hygroskopický prášek z hydrolyzovaného mořského kolagenu, pomáhá při ošetření vrásek, revitalizuje a hydratuje, poskytuje okamžitý pocit liftingu.

 

MUD THERMAL HEILMOOR: Vzácná forma bahna z rakouského Reichenau, bohaté na živiny, vytvořené v průběhu času postupnou přeměnou rostlin a bylin nacházejících se pod vodou i pod zemí v nepřítomnosti kyslíku.  Během tohoto procesu jsou všechny organické a anorganické látky rostlin „uvařeny“ s bahnem a výsledkem je rostlinný komplex se speciálními léčebnými vlastnostmi. V kombinaci se stopovými prvky v půdě, bahno revitalizuje, čistí a obnovuje rovnováhu pokožky.

 

MULTI B COMPLEX (B1, B2, B3, B5, B6, B12): Komplex vitamínu B poskytující vyváženou péči o pleť. Obsahuje provitamín B5 (D-panthenol), vitamín PP (B3 niacinamid), vitamín B1 (tiamin), vitamín B2 (riboflavin), vitamín B6 (pyridoxin) a vitamín B12 (kyanokobalamin).

 

MULTISAL SALCOOL: Poskytuje okamžitý chladivý pocit pomocí aktivací studených receptorů, podobně jako mentol, ale bez zápachu, a s dlouhodobými výsledky díky postupnému uvolňování aktivní složky.

 

MUSHROOM EXTRACT: Houbový výtažek, u kterého bylo prokázáno, že má významné hydratační schopnosti. Kromě toho snižuje lesk pokožky a skvrny. Zmírňuje záněty a podráždění. Zvyšuje antioxidační kapacitu pokožky a poskytuje přirozené bělení skvrn v případech u aknózní pleti.

 

MYROTHAMNOUS EXTRACT: Výtažek z rostliny Myrothamnous Flabelifolia, která pochází z pouště Jižní Afriky. Ochraňuje buňky pokožky před vysoušením, stabilizuje hydrataci, lipidovou bariéru pokožky a tím tak účinně zvyšuje její odolnost před podrážděním a zároveň podporuje její rychlé zotavení. Podporuje rychlou regeneraci pleti po náročných stresových situacích, kdy byla pokožka buď špatně ošetřena, nebo zanedbána. Zvyšuje její odolnost před nastávajícími vnějšími vlivy.

 

N

 

NATRAGEM S140NP: Vysoce účinný odstraňovač make-upu s čistícími schopnostmi. Muže být použit i na citlivou pleť.

 

NORMASEB PH: Nová složka z hydrolýzy mléčných proteinů používaná pro regulaci kožního mazu. Může snížit tvorbu kožního mazu u mastné pokožky a zároveň ji zvyšuje u suché, obnovuje hydrolipidový povrch. Je to biotechnologický produkt s vysokým obsahem aminokyselin (cystinu a methioninu) a vitamínem B6.

 

O

 

OLIVE OIL: Olivový olej, bohatý na antioxidanty, jako jsou vitamín E, vitamín K a polyfenoly, které chrání pleť před předčasným stárnutím. Obsahuje také stopové prvky jako jsou sodík a draslík, které regulují celulární osmotický tlak a přenos živin.

 

OSILIFT: Poskytuje okamžitý a viditelný zpevňující účinek pomocí síly ovsa. Jeho léčivá látka s vysokou molekulární hmotností se skládá z cukrů a vytváří nepřetržitý, kompaktní, pružný a ochranný film, který zpevňuje pokožku. Je jednou z nejúčinnějších zbraní proti vráskám.

 

OSMOPURE: Výtažek z břečťanu, otočníku a rýžových otrub chrání buňky před toxickými účinky životního prostředí, znečištěným ovzduším a škodlivým látkám tabáku, oxidu siřičitého a těžkých kovů. Kyselina fenolová obsažená v prvních dvou rostlinách, v součinnosti s kyselinou fytovou, obsaženou v rýži, poskytují vynikající ochranu pokožky.

 

OXYFORCE CELLULAR ACTIVE: Vysoce energizující roztok, který obsahuje pokožce identické ceramidy a revitalizuje její vzhled za pomocí dodání molekulárního kyslíku. Podporuje přirozenou tvorbu kolagenu, redukuje hloubku vrásek a zlepšuje hebkost pokožky.

 

P

 

PANTHENOL: Vitamín z komplexu vitamínů B s hojícím, hydratačním a zklidňujícím účinkem proti zánětům a podráždění. Snadno se vstřebává do pokožky, rychle proniká dovnitř a zadržuje vodu. Stimuluje proliferaci epidermálních buněk, syntézy proteinů a urychluje hojení drobných kožních ran.

 

PAPAIN: Získává se ze semen papáji. Je to enzym, který má silný keratolický účinek a podstatně zpomaluje růst vlasů. Také pomáhá při redukci podráždění, prevenci alergií a posílení imunitního systému.

 

PENTACARE: Polysacharid z bobů rohovníku obecného (karob) a pšeničného lepku se silným, zklidňujícím a dlouhotrvajícím účinkem vypnutí pokožky.

 

PENTAVITIN: Je sacharid schopný regulovat hydrataci pokožky. Jedná se o vysoce účinný regulátor vlhkosti, který funguje i za extrémních povětrnostních podmínek (slunce, vzduch, chlad), kde tradiční hydratační prostředky již ztrácejí svoji účinnost. Bylo prokázáno, že snižuje suchost a podráždění způsobené použitím AHA kyselin.

 

PEONIA FLOWER EXTRACT: Produkt biofermentace výtažku z květiny Paeonia, získaný jen z jejího květu, poskytuje bělící a antiageing účinky. Inhibuje produkci melaninu a expresi genu tyrozinázy. Má antioxidační účinky a působí proti vráskám.

 

PERLITE: Perlit je 100 % derivovaný z vulkanické horniny. Jeho mikrosféry byly speciálně navrženy tak, aby získaly jedinečný sférický tvar a požadovanou velikost částic, které poskytují jemnou exfoliaci, zatímco zachovává pořádnou funkci peelingu.

 

PHOSPHOLIPIDS: Mají vynikající slučitelnost s epidermis. Fosfolipidy jsou prostředky pro přenos mnoho účinných látek, které jim poskytují ochranu, dokud nedosáhnou vnitřní vrstvy epidermis. Hrají klíčovou roli ve struktuře každé buněčné membrány.

 

PHYTESSENCE ORYZA: Výtažek ze semen rýže, bohatý na aminokyseliny, vitamíny (zejména typu B, jako jsou provitamín B2 a panthenol), škrob a flavonoidy. Ochraňuje pokožku před vnějšími faktory a napomáhá regeneraci kožních buněk. Díky aminokyselinám poskytuje zklidňující, regenerační, hydratační, zvláčňující a vyživující účinky.

 

PHYTIC ACID: Stabilizovaný roztok kyseliny fytové, přírodní a antioxidační složky.

 

PHYTODERMINA LIFTING: Biotechnologický produkt rostlinného původu vzniklý během enzymatické přeměny škrobu, který poskytuje okamžité zpevňující účinky, podporuje tvorbu kolagenu a elastinu a zároveň dochází k hydrataci pokožky. Ve vysokých koncentracích má okamžitý hojivý účinek.

 

PHYTOPEELING: Je to kombinace 3 sušených rostlin, Spongilla, Fragilis a Ephydatia pocházejících z ruského a kanadského jezera. Má schopnost provádět zároveň chemickou a mechanickou exfoliaci a tím tak dosáhnout nejlepšího možného výsledku. Odstraňuje odumřelé kožní buňky, opravuje diskoloraci a známky po akné, redukuje vrásky a strie. Redukuje produkci kožního mazu a stimuluje proces přirozené obnovy pokožky.

 

PHYTOSQUAL: Skvalenová rostlina, která nahrazuje parafinový olej. Má zvláčňující a mazací vlastnosti.

 

PLANTAGO EXTRACT: Výtažek z jitrocele je známý již po staletí pro své protizánětlivé a léčivé vlastnosti, díky účinné látce, acteocalm. Má antioxidační a protizánětlivé účinky a snižuje zarudnutí kůže způsobené UVB zářením.

 

PLANTAGO OIL: Olejový výtažek z byliny Herba Platago Ianceolata L. byl používán jako protizánětlivý přípravek. Jitrocel je velmi bohatý na flavonoidy, třísloviny a fenolové kyseliny.

 

POLLUSHIELD: Kosmetická ingredience působící proti znečištění s komplementárními účinky polymeru, který na sebe váže toxické kovy a je tudíž silný antioxidant. Zachytává velkou část několika kovů ze znečištěného prostředí a udržuje životaschopnost epidermálních buněk vystavených městskému prachu.

 

POLYTRAP: Prášek polymeru, který absorbuje vysoké množství lipofilních látek. Prášek se skládá z částic s rozměry menšími než jeden mikron a když přijdou do styku s pokožkou, absorbují nadměrnou mastnotu, protože částice „zmizí“. Jeho hlavní působení je regulace mastnoty.

 

PRICKLY PEAR: Oligosacharidy z opuncie, které zvyšují přirozený proces exfoliace zvýšenou aktivitou kožních enzymů, jež se podílejí na tomto přirozeném procesu. Bohaté na polysacharidy. Aktivuje obnovu buněk, zlepšuje celkovou čistotu pokožky a její jas a potlačuje jemné linky a vrásky.

 

PRO SVELTYL: Výtažek z rostliny Nelumbo Nucifera, známější jako svatý leknín. Snižuje ukládání tuku aktivací lipolýzy, omezuje zánět tukové tkáně, a to stimulací exprese adiponektinu a má drenážní a proti celulitidní účinky.

 

PROVITAL D3: D3 se nazývá „sluníčkový vitamín“, protože je syntetizován v lidském těle po vystavení slunečnímu světlu. Provital D3 je pro-vitamin D3 (7-DHC) derivovaný biofermentací a je stabilizovaný tak, aby byl rozpustný ve vodě. 7-DHC se přemění v pokožce na vitamín D3. Snižuje podráždění, zvyšuje funkci kožní bariéry, reguluje keratinocyty a diferenciaci a chrání před UV zářením.

 

R

 

RED CLOVER EXTRACT: Výtažek z červeného jetele, rostlinná ingredience určená k obnovení rovnováhy kožních problémů zodpovědných za rozšíření pórů. Vylepšuje texturu pokožky. Působí na tři hlavní kožní mechanizmy, které stojí za rozšíření pórů, aby je stáhly a dosáhlo se tak bezchybné a sjednocené pokožky. Zlepšuje keratinizaci, reguluje kožní maz a působí adstringentně.

 

REDYLESS: Redyless je založen na nové molekule, piperonyl glukóze. Zabraňuje výskytu začervenání a denně udržuje zarudnutí pod kontrolou ať už je přechodné nebo trvalé a pomáhá jednotlivcům trpícím zarudnutí navrátit zpět pocit pohody. Snižuje citlivost pokožky na změny klimatu a stresu spojeného s potravinami (koření atd.). Harmonizuje pleť jedinců trpící růžovkou. Posiluje křehké krevní cévy.

 

REMODULINE: Zeštíhlovací složka extrahovaná z hořkého pomeranče, který působí na celulitidu. Podporuje lipolýzu a usnadňuje drenáž kožních tkání stimulací mikrocirkulace. Vyhlazuje, tónuje a vylepšuje siluetu.

 

RETINOL: Název čistého vitamínu A, který stimuluje mitotické účinky (týkající se mitózy = nepřímé dělení buněčného jádra) na pokožce a napomáhá v procesu buněčného dělení. Stimuluje proliferaci buněk v epidermis, a tím tak zvyšuje jejich růst. Posiluje hustotu kůže, která se vlivem stárnutí ztenčuje. Zlepšuje pružnost pokožky. Pomáhá obnovovat tkáně poškozené opálením. Pomáhá hojit rány. Povzbuzuje tvorbu kolagenu v pokožce. Redukuje vrásky způsobené UV zářením. Řídí keratinovou formaci.

 

RETINYL PALMITATE: Je to reprezentativní molekule vitamínu A rozpustná v oleji, která zvyšuje pružnost pokožky a snižuje hloubku vrásek. Je nezbytná pro růst a diferenciaci kožních buněk, udržuje vrstvu pokožky zdravou a obnovuje poškozené kožní tkáně.

 

RUMEX: Získaný z luční rostliny v severní Kanadě. Přírodní inhibitor tyrozinázy, bělí pokožku, minimalizuje erytémy a známky stárnutí.

 

S

 

SAGE: Esenciální olej ze šalvěje se stahujícím účinkem. Je ideální pro mastnou pleť. Je to také antioxidační, antibakteriální a protizánětlivá složka.

 

SALICYLIC ACID - KYSELINA SALICYLOVÁ: Je to BHA kyselina, která má schopnost pronikat do kůže se silným keratolytickým účinkem. Je velmi účinná pro ošetření mastné pleti s rozšířenými póry, tvorby komedonů a zánětlivého akné. Další klinické studie podporují její užití pro ošetření vrásek, na po-zánětlivou hyperpigmentaci, epidermální melasmu. Vzhledem k tomu, že kyselina salicylová nezpůsobuje destrukci buněk nebo zánět, může být bezpečně aplikovaná i na citlivou kůži.

 

SALMO OVUM: Lososový olej, bohatý na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, což jsou látky, které vyživují, restrukturalizují pokožku a efektivně redukují vrásky.

 

SAMBUCUS FLOWER EXTRACT: Výtažek z květu bezu Sambucus Nigra, který je bohatý na flavonoidy a jiné polyfenoly, má silné antioxidační a proti zánětlivé vlastnosti. Zaměřuje se na oční váčky a tmavé kruhy, jež jsou výsledkem lokálního zánětu.

 

SEAWEED EXTRACT: Výtažek z mořských řas, které obsahují četné stopové prvky a aminokyseliny, stejně jako manitol, b-karoten, zeaxanthin, jód, brom, draslík, s hlavním účinkem ošetření celulitidy.

 

SEBOPESSINA: Sójové steroly pro regulaci kožního mazu. Účinný proti akné.

 

SEBUSTOP: (Výtažek ze skořice, zázvoru a salátového hořetu): Je to adstringentní, fytoaktivní prvek získaný z čínských rostlin. Snižuje průměr pórů a vzhled nedokonalostí, udržuje podráždění pod kontrolou.

 

SEPILIFT DPHP: Má trojnásobné zpevňující účinky na omlazení, hydrataci a prevenci vrásek. Stimuluje kontrakce kolagenových vláken a odstraňuje volné radikály.

 

SHEA BUTTER - BAMBUCKÉ MÁSLO: Máslo, ze stejnojmenného afrického stromu, známý jako „KARITE“, které se používá po mnoho let v kosmetice s hydratačními, protizánětlivými a zvláčňujícími účinky.

 

SIRTUIN COMPLEX: Proteiny pojmenované po iniciálách „Silent Information Regulator 2“. Jsou charakterizovány jako gen dlouhověkosti vzhledem ke svému účinku mechanismu (buněčné samočištění), které je způsobeno tím, že když je buňka „hladová“ je nucena „být krmená“ zevnitř. Nicméně buněčný pud sebezáchovy je, aby své životně důležité prvky krmily proteiny, které byly oxidované volnými radikály.

 

SODIUM HYALURONATE - KYSELINA HYALURONOVÁ: Molekulová hmotnost přírodní kyseliny hyaluronové v lidské kůži se pohybuje od 4kDa do 8000kDa. A tudíž, v závislosti na její molekulární hmotnosti a velikosti má rozlišné vlastnosti a účinnost:

1, HW (HIGH) SODIUM HYALURONATE: 1,800-2,200kD tvorba filmu na pokožce, zpevnění a liftingový efekt

2, MW (MEDIUM) SODIUM HYALURONATE: 1,000-1,800kD dlouhotrvající hydratace. Pomáhá při pronikání účinných látek do pokožky.

3, LW (LOW) SODIUM HYALURONATE: 400-1000Kd. Okamžitá hydratace. Silný nosič aktivních látek.

4, ELW (EXTRA LOW) SODIUM HYALURONATE: 100-400Kd hluboká hydratace. Silný nosič aktivních látek.

5, XS (EXTRA SMALL) SODIUM HYALURONATE: 20-40Kd. Obnova hydratace ložisek. Silný antiageing faktor. Aktivuje epidermální růstový faktor a hyaluronan syntázy-2 genů (odpovědné za zvýšení rychlosti proliferace buněk se syntézou kolagenu) a redukuje metaloproteinázu (MMP) I a 3 (odpovědnou za tvorbu volných radikálů a ničení DNA) a hyaluronidázy-I (předčasná buněčná destrukce) genů.

6, MINI SODIUM HYALURONATE: 3-10 kDa. Nová kyselina hyaluronová s velmi nízkou molekulovou hmotností 3-10 kDa, která je schopna proniknout snadněji do dolních hladin kůže. Opravuje poškozené buňky, ničí volné radikály, hloubkově hydratuje a chrání před antiageing.

 

SOY ISOFLAVONS: Aktivní sójové isoflavony v liposomech, jsou to složky, které se podílejí na metabolismu buněk a zvyšují produkci kolagenu. Zvyšují hustotu pleti a zlepšují její pružnost. Mají bělící účinky a zvyšují tělesnou obranyschopnost proti volným radikálům. Ideální složka pro hormonální stárnutí, a to díky fytosterolům, které obsahuje.

 

SPIRULINA EXTRACT: Získaná ze stejnojmenné jedlé mořské řasy. Obsahuje aminokyseliny, esenciální mastné kyseliny a vitamín E, provitamín A, vitamín B6, B12, železo, selen, zinek, mangan, které pomáhají při zachování přirozené rovnováhy vody v pokožce. Zvyšuje schopnost buněk zapouzdřit kyslík a pomoct zachovat vnitřní strukturu kůže. Je charakterizován jako velice dobrý antioxidant.

 

SQUALENE: Ingredience získaná z oliv.

 

SVELTAM: Exkluzivní zeštíhlující aktivní ingredience extrahovaná z přírodního kofeinu, který působí na adipocyty na dvou úrovních: blokuje adipogenezi a stimuluje lipolýzu.

 

T

 

TENSEA LIFT: Mořský výtažek s okamžitým liftingovým účinkem. Poskytuje ochranu před metalo proteázou (antiageing účinek, ochrana před volnými radikály).

 

THALATON: Je výtažek z planktonu a vodní biomasa, bohatá na stopové prvky. Patří do (foto) peptidové skupiny a obsahuje valin, methionin, arginin, aspartovou a glutenovou kyselinu, serin, alanin a glycin. Aktivně podporuje regeneraci pokožky.

 

TIGLIO: Hydrosol (květová voda) z lipového květu známý pro své zklidňující a zvláčňující účinky.

 

TRIMOIST: Rostlinný biotechnologický komplex s trojím účinkem. Poskytuje pokožce hydrataci, hutnost a jemnost. Napodobuje strategii kožní hydratace. Vytváří ochranný film, zvyšuje ochranu konzervace vlhkosti a nabízí okamžitou hydrataci pokožky.

 

TRIPEPTIDE-1: Tripeptid, který váže karbonylové radikály, které napadají extracelulární bílkoviny tvořící produkty známé jako AGEs (pokročilá glykace konečných výrobků), které urychlují proces stárnutí tím, že ničí kolagenové matrice. Kromě toho, podporuje tvorbu kolagenu typu III o 300 % během jednoho týdne. Typ III existuje v mladé pokožce a je nahrazen typem v průběhu stárnutí.

 

TYROSINE, PROLINE, VEGETABLE PROTEIN, ADENOSINE COMPLEX: Aminokyselina (tyrosin, prolin, hydrolyzovaný rostlinný protein) a komplex adenosinu. Má trojnásobné zpevňující účinky pro omlazení, hydrataci a prevenci vzniku vrásek. Stimuluje kontrakci kolagenových vláken a odstraňuje volné radikály.

 

U

 

UNISPHERES (VITAMIN A, VITAMIN E): Unisféry jsou sférické perličky sestávající převážně z laktózy a celulózy, které obsahují až 10 % ve vodě nerozpustných účinných látek (vitamíny A & E). Snadno se nanáší na pokožku a postupně uvolňují vitamíny.

 

UREA: Je známo, že má hydratační vlastnosti (močovina zlepšuje schopnost pokožky zadržovat vodu v dermis) a keratolytické účinky (používá se k léčbě hyperkeratotických situací odstraněním odumřelých kožních buněk). Močovina velmi snadno proniká do pokožky a podporuje tak pronikání dalších účinných látek. Snižuje růst bakterií na pokožce a v produktech a obnovuje pružnost a hebkost u suché a drsné pokožky.

 

V

 

VENUCEANE: Biotechnologický produkt z Thermus thermophilus kultury, je to mikroorganismus, který žije v Kalifornském zálivu (USA) v hloubce 2000 metrů a 75 stupňů Celsia a tlaku 200Atm. Toto prostředí je bohaté na volné radikály. Zpomaluje působení volných radikálů a chrání buňku a pokožku před poškozením způsobeným UVA světlem. Je stabilní na ultrafialové záření a teplo. Kromě toho, že je velmi účinný antioxidant se aktivuje v přítomnosti tepla a světla.

 

VITAMIN A: Čistý vitamín A, který stimuluje mitotickou aktivitu a napomáhá v procesu buněčného dělení. Stimuluje proliferaci buněk v epidermis a tím zvyšuje jejich růst. Posiluje hustotu pleti, která se ztenčuje tím, jak postupně stárneme. Zlepšuje pružnost pokožky. Pomáhá obnovovat tkáně poškozené opálením. Pomáhá při hojení ran. Stimuluje tvorbu kolagenu v kůži. Snižuje počet vrásek způsobených UV zářením a řídí keratinové seskupení.

 

VITAMIN B3 (NIACINAMIDE): Vitamín, který pomáhá obnovovat pokožku a udržovat její mladistvý vzhled. Zlepšuje vzhled rozšířených pórů, poskytuje homogenitu a lesk pokožky a bojuje proti jemným linkám. Je stejně přínosný a účinný pro zralou a unavenou pleť, stejně jako pro akné (běžné a růžovka).

 

VITAMIN B6 (PYRIDOXINE): Vitamín poskytující cennou pomoc při výživě zdraví epidermis a při syntéze ceramidů.

 

VITAMIN COMPLEX E-C-F: Komplex vitamínů E, C a F v mandlovém a kardamomovém přenašeči. Obsahuje mastné kyseliny, jako jsou kyselina olejová, linolová a linolenová. Kombinuje výhody všech tří vitamínů.

 

VITAMIN E: Přírodní antioxidační složka rostlinného původu, která bojuje proti volným radikálům. Také přispívá k ochraně elasticity pokožky.

 

VITAMIN F FORTE: Vitamín F pocházející z rostlinného původu, který obsahuje polynenasycené esenciální volné mastné kyseliny s obzvláště vysokým obsahem kyseliny linolové v přírodní formě, stabilizované koncentrátem tokoferolu. Reorganizuje narušenou lipidovou bariéru, snižuje zvýšené úbytky trans epidermální vody (TEWL), vyhlazuje hrubou a šupinatou pokožku.

 

VITAMIN F HYDROSOLUBLE: Složka rostlinného původu. Obsahuje mnoho nenasycených volných mastných kyselin s extrémně vysokým obsahem kyseliny linolové (omega-6) a kyseliny linolenové (omega-3) ve své přirozené, biologicky aktivní formě. Jeho působení zajišťuje vynikající péči o suchou pokožku a obnovu její normální koncentraci lipidů na pokožce.

 

VITAMIN B9 (FOLIC ACID): Vitamín B9, který můžete nyní aplikovat na pokožku. Jedná se o formu kyseliny listové, která je přeformulována mikrobiálním fermentačním systémem. Redukuje vrásky díky stimulaci buněčného růstu, zabraňuje poškození vyvolanému UV zářením, poskytuje antialergický účinek, hydratuje a redukuje pupínky.

 

W

 

WHEAT GLUTEN: Hydrolyzovaný pšeničný protein, vyroben enzymatickým procesem, který má schopnost vytvořit ochrannou vrstvu, poté co přijde do kontaktu s pokožkou a zachytit uvnitř vlhkost.

 

WHEY PROTEIN: Mléčné liposomy, které napomáhají zpevnit pokožku, zvýšit její hebkost a zejména redukovat hluboké vrásky.

 

Z

 

ZEA MAYS: Ingredience získaná z kukuřice. Působí skvěle proti vráskám. Má také vyhlazující a vypínací účinky. Chrání pokožku a působí jako antiseptikum. Je bohatá na aminokyseliny, tiamin, niacin, vitamín C, železo, hořčík a draslík.

 

ZINC OXIDE: Oxid zinečnatý je známý pro své mírné baktericidní a antiseptické účinky.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz