Sáhnout v péči o pleť po kyselině hyaluronové nebo retinolu?

Váháte, co využít v péči a pleť a jejím omlazení, Nevíte, co je pro vás vhodnější a lepší? Tak právě pro vás je náš dnešní článek. O kyselině hyaluronové a retinolu.

 

Krásná, svěží, a hlavně zdravá pleť je to, co dnes ženy chtějí. Již od 25 roku věku je proto ideální péči o pleť zvýšit. Číslovka 25 je totiž rok věku, kdy se na pleti začínají objevovat první příznaky stárnutí. Zdá se vám to brzy? Bohužel taková je realita. Vyberte si k péči kyselinu hyaluronovou nebo retinol!

 

Kyselina hyaluronová

Její devizou je krásná hydratace pleti, což té stárnoucí maximálně vyhovuje. Kyselina hyaluronová váže na sebe velmi mnoho vody a tím pokožku krásně zavodní. Hydratace je proti stárnutí stěžejní. Vysušená pokožka totiž vypadá mdle, zašedle a je svrasklá a vrásčitá víc, než by měla být. Díky hydrataci kyselinou hyaluronovu může být vaše pleť jemná, vypnutá a zářivá. Mimoto je této kyselině vlastní antioxidační efekt a díky tomu ochrana pokožky před volnými radikály.

 

Shrňme si to

  • Kyselina hyaluronová pleť parádně hydratuje.
  • Poskytne ji dostatek vláhy k tomu, aby byla pokožka svěží, projasněná a se zvýšenou elasticitou.
  • Kyselina hyaluronová je silný antioxidant, který vaši pleť. ochrání před působením škodlivin z okolního prostředí a volnými radikály.

 

Sáhněte po kouscích značkové kosmetiky Juliette Armand!

Luxusní kosmetické produkty této značky s kyselinou hyaluronovou, vám pomohou pěstit vaši pleť.

 

 

Retinol

Retinol je de facto jistou formou vitamínu A, a rovněž oblíbeným produktem ke zvýšení elasticity pleti, protože  podporuje tvorbu kolagenu v pokožce. Dojde díky němu k přirozené obnově kožních buněk, a navýšení pružnosti a svěžesti pokožky. Redukce stárnutí a jeho projevů na pleť se díky retinolu výrazně utlumí. Navíc retinol potlačuje tvorbu melaninu, který může za vznik zvýšené tvorby pigmentu a stařeckých skvrn na pokožce. Díky tomu retinol sjednotí tón vaší pleti.

 

U retinolu si dejte pozor na použití – sáhněte po něm jen večer, aby vám slunce po aplikaci nezpůsobilo skvrny na pleti.  Také retinol aplikujte vždy na suchou a čistou pleť, a cca 30 minut po jeho nanesení jej překryjte hydratačním krémem. Tak pokožku nejen očistíte, ale rovněž vyživíte. Vyhněte e retinolu v době těhotenství, kdy je váš organismus i pleť citlivější než kdy jindy na správné dávky vitamínu A.

 

Shrnutí

  • Retinol jako určitá forma vitamínu A má na pleť pozitivní efekt.
  • Nastartovává tvorbu kolagenu, a tak se pleť stává pružnější i svěžejší.
  • Přirozená obnova buněk účinkem retinolu odbourává a eliminuje projevy stárnutí pleti.
  • Snižuje tvorbu melaninu, pigmentu, kterým vznikají stařecké skvrny v pokožce.
  • Dává tvorbě melaninu stopku a tím sjednocuje tón pleti.

 

Značka Juliette Armand má v rukávu i produkt s retinolem: 

Juliette Armand Retinoid 3 sérum – velmi silné sérum s retinolem, má regenerační revitalizační a antioxidační efekt a lze jej využít pro všechny typy pleti

 

Nakombinujte je!

Ano, kyselinu hyaluronovou s retinolem je fajn kombinovat. Kyselina hyaluronová pleť krásně hydratuje a projasní a odbourá volné radikály. A retinol k tomu přidá silné anti-aging účinky, podporu elastičnosti a tvorby kolagenu i efekt proti skvrnám a pleť tónově sjednotí. A díky kyselině hyaluronové vaši pleť nadbytečně nevysuší.

 

Vyzkoušejte:

Juliette Armand Retinoid C Cream – příjemně jemný antioxidační krém s efektem revitalizace, obsahuje retinoid, kyselinu hyaluronovou a vitamín C. Je vhodným krémem pro všechny typy pleti.

 

Vaše pleť bude svěží, zářivá, sjednocená a s minimem vrásek a projevů stárnutí. A to jistě stojí za to!

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz