Akné: informace o vnitřním zdraví

akne

 

Akné je pojem, který zná každý z nás, nejen teenageři. V dospívání se s ním potýkali mnozí, ne-li všichni. Akné se však nevyhýbá ani dospělým a zralým lidem. Jak je to možné? Akné samo totiž není jen projevem dospívajícího zrání těla, ale je signálem pro nás o našem vnitřním zdraví – a to v jakémkoli věku.  

 

Zkuste se akné skamarádit a vypozorovat, co vám chce říci. Poté zakročte správnými kroky a máte s pletí klid.

 

Rozpoznejte příčinu, díky níž akné u vás vzniklo

Akné se rozvíjí díky nesprávně funkčním mazovým žlázám, ale může být způsobeno i bakteriemi. Nač si tedy dát pozor, abyste si akné nepřivodili nebo nezhoršovali? Především na hygienu rukou a předmětů každodenní potřeby.

 

Co vše si pohlídejte

 • Nevyčištěný displej (a vůbec celý) mobil
 • Spaní na propoceném povlečení
 • Dlouho používané povlaky polštářů a přikrývek
 • Neúplně čistou žiletku či holící nebo epilační strojek
 • Pozor také na příliš časté dotýkání se obličeje
 • Opatrní buďte u využívání správného typu a druhu kosmetiky

 

Vnitřní problém

Nejen to je však spouštěčem akné, tato nepříjemná vyrážka souvisí i s vnitřním nastavením vašeho organismu. Kupříkladu v době nemoci – chřipky a angíny, kdy se hodně potíte a vyplavujete z těla toxiny. Rovněž se hodně akné potažmo jin vyrážky objevuje u onemocnění jater a vůbec problémy s játry a ledvinami. Je to znamení, že se tělo potažmo pleť díky oslabení těchto orgánů nemůže správně čistit a vyplavovat pryč toxiny.

 

Vnitřně akné souvisí u žen s obdobím před a při menzes nebo v době ovulace, kdy se hormonální rovnováha narušuje cykly. Také v období menopauzy u zralých žen díky hormonální nerovnováze a nedostatku hormonu estrogenu akné na pleti objeví. Také když jste příliš ve stresu anebo příliš pracujete, je akné známkou toho, abyste ubrali a dali spěchu a stresu stopku. Akné může být i reakcí na užívané léky. U používání některých léků se citlivějším jedincům může akné krátkodobě objevit nebo zhoršit. To je dáno látkami obsaženými v léku, které vnitřně působí na organismus.

 

Alternativní medicína

Pokud víte, že není příčinu žádný z těchto problémů, zabruste do sféry alternativy, konkrétně čínské medicíny, která se globální činností organismu věnuje do hloubky. A tato medicína rozpozná i to, proč máte projevy akné na určité partii obličeje a na pleti.

 

Co vám čínská medicína může říci?

 • Akné na čele – nutná změna stravování, problémy s trávením a se špatným vyplavováním toxinů z těla
 • Akné na spáncích a těsně pod vlasy – je ukázkou špatné nebo snížené funkce ledvin, zánětu močového měchýře či problémů s vylučovací soustavou
 • Akné na lících – souvisí s dýcháním průduškami a plícemi, alergiemi a astmatem. Akné na nose a jeho okolí - ukazuje na nedobrou funkčnost jater, anebo pouze (díky mastnější oblasti obličeje) na ucpané vyšší mazové žlázy v pleti.
 • Akné na bradě – hormonální nerovnováha
 • Akné okolo úst – virové onemocnění (opar) nebo chřipka, mononukleóza, žloutenka atp.

 

Každopádně můžete sami zabojovat, a to správnou a vhodnou stravou, dostatečným pitným režimem, ale i důkladným čistěním pleti a využitím vhodné kosmetiky. Ideální je ta, určená na aknózní pleť. Nebojte se jí ani ve zralejším věku. Akné totiž postihuje všechny věkové kategorie a kosmetika na akné pomůže všem – ať je vám 20 nebo 40 let.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení