Jsem kyselina hyaluronová

Jistě jste o mě již slyšeli. Nelze mě přehlédnout. Jsem dnes aktuálně v téměř každé reklamě v médiích týkající se krásy, mladosti, pleti a vrásek. A není se co divit. Jsem totiž jedinečná.

Nejsem žádnou novinkou, pomáhala jsem již v šedesátých a sedmdesátých letech v lékařství, a to především v léčbě popálenin, hojení ran i tkáně bez jizev, při nemoci kloubů, v chirurgii a očním lékařství. Očím pomáhám doposud jako součást očních kapek, roztoků a při výrobě kontaktních čoček.

Seznamte se: jsem kyselina hyaluronová

Chcete být mladé, stále krásné a mít mladistvou pleť bez vrásek? Tak si mě pořiďte! Jsem kyselina hyaluronová a umím dát stopku stárnutí a učinit return vaší pleti minimálně o několik let (nebo desítek let). Na nadarmo se mi říká novodobý elixír mládí.

Jsem látka, která se vyskytuje přirozeně i ve vašem těle. Nacházím se především v pojivových a nervových tkáních, nebo v kloubní tekutině. Ovšem nejvíce jsem obsažena v kožním pojivu. Problém však nastává, když je mě ve vašem těle příliš málo, což se děje s přibývajícím věkem.

Říká se mi polysacharid a jsem jednoduchou molekulou s velkou molekulovou hmotností. Umím perfektně vázat vodu, a tak dokáži udržovat vaši pleť zdravou, hydratovanou a spolu s kolagenem i pružnou, svěží a s minimem vrásek. Jsem prostě stopka stárnutí pleti.

Co vše vám mohu nabídnout?

 • mám skvělé regenerační schopnosti
 • vyhlazuji jemné linky a vrásky v obličeji
 • díky tomu vám pomohu proti stárnutí pleti a jejím známkám
 • mám také antioxidační schopnosti, čímž vaši pleť chráním před vlivem znečištěného prostředí
 • váži na sebe vodu, a tak výborně a dlouhodobě hydratuji pokožku
 • vaše pleť bude díky mně krásně vláčná a nevysušená
 • urychlím hojení všech problematických částí pleti, protože umím řešit vyrážky a defekty pokožky
 • chráním pokožku i před UV paprsky slunce
 • jsem ideálním parťákem pro citlivou pleť, kterou dokáži zklidnit
 • vyživím vaši pokožku hluboko do jejích úrovní a zaručím tak její omlazení a jas
 • vaše okolí bude žasnout, jak bude vaše pleť svěží a zářivá
 • mimoto odbourávám vznikání větších pórů pokožky a nerovnoměrnou pleť jemně vyhlazuji

Bonus navíc – jsem vhodná nejen na pleť

Ano, nejen pro pokožku jsem přínosná. Mohu vám pomoci ozdravit i vlasy a nehty. Ty dokáži důkladně hydratovat a vyživit i chránit, a to obzvláště v létě, kdy sluneční paprsky mají velkou sílu.

Najdete mě v kosmetických produktech především v pleťových krémech, sérech, ale i pleťových a tělových vodách a gelech. Mimoto jsem součástí estetické medicíny, kde se uplatňuji v injekčních výplních, při omlazení pleti a korekci vrásek.    

Stravou k mé lepší produkci

Nějak jinak než mě dodat přímo do pleti nelze, buď se vám v těle dostatečně tvořím nebo nikoli. Pomoci mé produkci ale můžete pojídáním vhodné stravy, která podpoří moji tvorbu ve vašem organismu. Především je to sója a sójové výrobky, červené víno a obsažena jsem také v jedné bylince – lopuchu větším, z nějž je ideální pro vaše tělo extrakt.

Líbím se vám? Tak si mě pořiďte!

Autor: Pavla Košík Jelínková

Klíčová slova: kyselina hyaluronová, omlazení, vrásky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení